Dini ve Sosyal Hizmet Vakfı Resmi Websitesi

VAKıF HİZMET BİNASı

Vakıf Hizmet Binası

Halen, Ataç-2 Sokak No:73/2-3 Kızılay ANKARA Adresinde Faaliyet Gösteren Vakfımız, Daha Iyi şartlarda Hizmet Verebilmesi Düşüncesi Ile Son Dönemde Ankara’da Hacı Bayramdan Sonra önemli Bir Cazibe Merkezi Haline Gelen Hamamönü Mevkiinde Bölgenin Tarihi Dokusuna Uygun Olarak Bir Hizmet Binası Yapılması Planlanmıştır.

Bu Maksatla, Tarihi Karacabey Hamamının Hemen Arkasında Sakarya Mahallesi 430 Ada 27 Parselde Bulunan  405 Metrekarelik Arsaya Sahip Eski Bina Altındağ Belediyesi’nin Tavsiyesi üzerine Mülkiyeti Satın Alınmıştır.

Satın Alınan Bu Bina Yine Altındağ Belediyesi’nin Katkılarıyla Yıkılmış Ve Enkazı Kaldırılmıştır. Bölgenin Tarihi Dokusuna Uygun Bir Proje Hazırlatılarak Inşaatına Başlanmıştır.

Taş Ve Ahşap Ağırlıklı Ankara Evi Tarzında Yapılan Binanın Taş Bölümlerinde Tamamen El Işçiliği Ile Mucartalı Andezit Taşı, Ahşap Bölümlerinde Ise Ekstra ısıl Işlem Görmüş “thermowood Ahşap” Kullanılarak Inşa Edilen Bina Bölgede Gerek Mimari Açıdan, Gerekse Kullanılan Malzeme Ve Işçilik Açısından örnek Teşkil Etmektedir. 

placeholder